וילונות זברה

בעיצוב כל בית יש לקחת בחשבון מרכיבים רבים ואת האופן שהם משתלבים לכדי שפה עיצובית וויזואלית שלמה. לווילונות באופן מסורתי יש תפקיד כפול, אמירה דקורטיבית ושימוש פונקציונלי מבחינת שליטה בכניסת התאורה החיצונית. ניתן למצוא כיום מגוון סוגים של וילונות שיכולים להשתלב בכל סגנון עיצוב רצוי. במאמר זה נרחיב על מה שמכונה בשם וילונות זברה והיתרונות של פתרונות הצללה מסוג זה.

וויסות רמת האור

במגמות העיצוב הנוכחי יש דגש על  שליטה מלאה בכמות האור והתאורה שחודרת לבית ביום ובלילה. וילונות זברה כוללים שתי שכבות של בד, האחת שקופה והאחרת אטומה .וילון זברה תוכנן על מנת לווסת את רמת האור החודרת לכל חדר בכל זמן נתון. את רמת האור הנכנסת לחלל ניתן לשנות באמצעות שינוי של רמת החפיפה בין הפסים השקופים לפסים האטומים בווילון.

וילון זברה לכל סגנון

ניתן למצוא כיום וילונות זברה ממגוון רחב של חומרים בעיצובים וסגנונות שיכולים להתאים לכל צורך וטעם אישי. מבחינת צבע, ניתן לרכוש וילון זברה הן בצבעים בהירים כמו לבן, שנהב, קרם ואפור והן בצבעים דומיננטיים יותר כמו, שחור וחום. מנעד הצבעים הרחב של וילונות זברה מאפשר גמישות עיצובית רבה ואת שילובם בבתים בסגנון מודרני, אקלקטי או כפרי.

וילונות זברה למטבחים

שליטה בזווית הווילון

בבחירת וילון לסלון תצטרכו לבדוק את רמת החשיפה של החדר לשמש. אם אתם רואים שיש צורך בווילון שישמש גם כווילון הצללה, יש לזכור זאת בעת בחירת הוילון. באם אתם מעוניינים שהווילון יוכל להצל את החדר אך יחד עם זאת הוא גם יאפשר חדירה מווסתת של קרני השמש, תצטרכו לשקלל את הנתונים בבחירת הבד לתפירת הווילון.

מנגנון גלילה

כאמור, התקנה של וילון גלילה זברה היא פתרון יעיל להצללה ביתית. מבנה המנגנון הגלילה יכול להיות של גלילה מכאנית או חשמלית. מנגנון מכני מורכב משרשרת המופעלת ידנית ומסובבת את הגליל שלתוכו נגלל הווילון. מנגנון גלילה חשמלי פועל באמצעות מתג או שלט רחוק לשם סיבוב הגליל בצורה דומה.

פרטיות מיטבית

מלבד היכולת לשלוט בכמות התאורה והאוויר של הבית, וילונות זברה מאפשרים שליטה גם בפרטיות. ניתן לשנות את כיוון הפסים, על מנת ליצור הסתרה של פנים הבית למתבוננים מבחוץ וליהנות מפרטיות מלאה בכל מקום בבית מבלי לוותר על הכנסת תאורה טבעית ואוויר נעים לתוך הבית.

תפעול מכני או חשמלי

בתפעול של ווילונות מסוג זברה עם מנגנון מכני, יש להזיז את השרשרת, על מנת לווסת את כמות האור ולעשות שימוש בחוט המשיכה, על מנת לגלול את הווילון כלפי מעלה או מטה בהתאם לגובה הרצוי. מלבד מנגנון מכני ומנגנון חשמלי פשוט, כיום ניתן להתקין גלילה חשמלית מבוקרת לשם שילוב כל וילון במערכות בית חכם.

שילוב בבית החכם

כיום רבים מודעים למצב של כדור הארץ מבחינה סביבתית ומנסים להפחית את טביעת הרגל הפחמנית האישית שלהם במידת האפשר. כחלק ממגמה זו, רבים משלבים מערכות חשמל אוטומטיות ומוצרי בית חכם.  חיבור של כל וילון גלילה זברה למערכת החשמל המרכזית של הבית החכם, יכול למקסם את היכולת להכניס אור ואוויר מבחוץ תוך חסכון בצריכת האנרגיה.

התקנה ותחזוקה קלה

כפי שציינו, ישנם יתרונות עיצוביים ותפקודיים רבים לשילוב וילון גלילה זברה בחדרי הבית השונים. חשוב להבין שהם אינם יקרים יחסית והתקנה שלהם על ידי איש מקצוע הינה פשוטה ומהירה. לאחר ההתקנה הראשונית אין צורך בתחזוקה מיוחדת או יקרה, על מנת שהם ימשיכו לתפקד היטב. ניתן לנקות אותם בקלות אחת למספר חודשים באופן עצמאי.

וילונות זברה בהתאמה

הוילוניה

אם אתם מחפשים פתרונות הצללה בהתאמה אישית כדאי לכם להכיר את הוילוניה. בסטודיו הוילוניה תמצאו מגוון וילונות בתפירה ייחודית ומבחר וילונות זברה בחזות מודרנית יוקרתית שיכולים להשתלב בכל סגנון עיצוב שתבחרו עבור הבית שלכם. כלל המוצרים של הוילוניה מיוצרים כאן בישראל, משווקים ישירות לצרכנים ומותקנים על ידי אנשי מקצוע איכותיים.

וילונות זברה

סיכום וילונות זברה

לסיכום הנושא, במאמר זה התמקדנו בפתרון הצללה איכותי לבית וילון גלילה זברה וכדומה. כפי שציינו, מדובר במוצר המשלב סגנון עכשווי מבחינת מראה ופתרון פרקטי לשליטה מיטבית בכמות התאורה הנכנסת לבית. כאמור ניתן למצוא וילון זברה עם מנגנון חשמלי מתקדם ולבנות תוכנית הפעלה משולבת של כלל הווילונות בבית בהתאם לשעות היממה ולשימושים בשטח.

אז מה היה לנו עד עכשיו?

תפריט נגישות

מפעל כחול לבן לייצור וילונות!

לכל הארץ: 077-231-4243

צרו קשר עוד היום לתיאום פגישת ייעוץ
חינם

צרו קשר עוד היום לתיאום פגישת ייעוץ חינם ברחבי הארץ

רוצה לדבר איתנו כבר עכשיו? 077-231-4243 לכל הארץ